Przejdź do wyceny pokazu
Formularz
 

Dzień dobry!
Cześć!
Nazywam się Piotr Horzela i Opowiadam.

Na mym kanale Youtube, opowiadam głównie o polskim lesie, a na żywo o zagranicznych podróżach. Moje prelekcje składają się z 120-250 zdjęć i krótkich filmów, na tle których opowiadam o przyrodzie, miejscach i ludziach.

Każdy pokaz dostosowany jest pod względem:
– czasu trwania,
– formy,
– oraz przekazywanych treści,
do różnych grup wiekowych, od przedszkolaków po słuchaczy uniwersytetów trzeciego wieku.

Zajęcia szkolne prowadzę najchętniej w salach lekcyjnych. Dla minimum dwóch, maksimum czterech klas jednocześnie. Unikam sal gimnastycznych, ale na życzenie szkoły takie wystąpienia także wchodzą w grę. Czasami placówki decydują się na zajęcia poza szkołą, np. w większej auli lokalnej biblioteki czy centrum kultury – w takich przypadkach grupy mogą być znacznie liczniejsze (np. 200 osób jednorazowo). W przypadku dużych szkół zdarza mi się prowadzić zajęcia przez 2-3 dni, np. dziewięć powtórzeń, po trzy dziennie.

Poniżej przedstawiam tematy oraz krótkie opisy moich prezentacji:

ANTARKTYKA

Tytuł: Antarktyka – stacja polarna, lodowce, pingwiny!

W rejony antarktyczne dotarłem wraz z 34. Wyprawą Antarktyczną PAN. W polarnej stacji badawczej spędziłem blisko półtora roku. W tym czasie, między innymi, mierzyłem lodowce oraz monitorowałem zachowania pingwinów i innych zwierząt. Pomagałem też naukowcom w ich pracach, przy okazji poszerzając swoją wiedzę o Antarktyce. Opowiem o bazach polarnych, nauce, wietrze, lodzie i oczywiście o tym, co robią pingwiny, gdy słonie morskie wylegują się na plaży… Jestem otwarty na dyskusje i pytania, które zawsze się pojawiają. 
 1. „Antarktyda – pingwiny i foki w lodowej krainie” – pokaz dla przedszkolaków i klas 1-3 szkoły podstawowej – Czas trwania: 20-50 min. Dodatkowo zabiorę ze sobą rekwizyty z Antarktyki (fragment kości wieloryba, poszarpaną huraganowym wiatrem flagę Polski i kamyki z których pingwiny budują gniazda)
 2. „Antarktyka – wyobrażenia a rzeczywistość” – pokaz dla młodzieży i dorosłych czas trwania: 20-30 min
 3. „Antarktyka – stacje polarne, lodowce, pingwiny” – pokaz dla młodzieży i dorosłych czas trwania: 45-90 min

AFRYKA

Afryka – Sudan Południowy

W Dżubie, stolicy Sudanu Południowego, mieszkałem przez niecałe dwa lata, a każdą wolną chwilę wykorzystywałem na wypady w głąb kraju. Dotarłem w góry w poszukiwaniu opuszczonych plantacji herbaty, pływałem po Nilu, odwiedzałem Szyluków z pogranicza z północą i Toposów z terenów graniczących z Kenią i Ugandą. Wszystko to podanej jest w lekki i często dowcipny sposób. Oczywiście w trakcie pokazu jestem otwarty na dyskusje i pytania, które zawsze się pojawiają.

 1. „Afryka i jej mieszkańcy” – pokaz dla przedszkolaków i klas 1-3 szkoły podstawowej czas trwania: 20-50 min
 2. „Sudan Południowy – historie przeróżne” – pokaz dla młodzieży i dorosłych czas trwania: 45-90 min

AMERYKA POŁUDNIOWA

Ameryka Południowa – z surowej Patagonii do kipiącej życiem Amazonii

W Ameryce Południowej spędziłem blisko pół roku. W tym czasie przejechałem trasę od Przylądku Horn do dorzecza Amazonii. Podczas podróży miałem okazję zahaczyć o niemalże wszystkie strefy klimatyczne. Odwiedziłem Argentynę, Chile, Boliwię, Peru, Paragwaj i Brazylię. Opowiadam o różnych formacjach górskich, pustyniach, wulkanach, tropikalnych lasach, wodospadach czy tak znanych na świecie miejscach jak Machu Picchu. W przypadku starszych grup pokaz wzbogacam o informacje dotyczące odpowiedzialnej turystyki, świadomej konsumpcji, różnic międzykulturowych i stereotypów, co zwiększa jego wartość edukacyjną.

 1. „Ameryka Południowa – dżungla, wulkany, pustynie” – pokaz dla przedszkolaków i klas 1-3 szkoły podstawowej czas trwania: 20-50 min Opowieści z Argentyny, Chile, Peru i Boliwii
 2. Ameryka Południowa – od Ziemi Ognistej do Amazońskiej Dżungli” – pokaz dla dzieci i młodzieży czas trwania: 45-90 min Starszym uczniom opowiadam dodatkowo o Brazylii i Paragwaju.

PUSZCZA KNYSZYŃSKA / LAS

Pokazy w przygotowaniu.


 

Jeżeli już teraz jesteście Państwo zainteresowani pokazem, zachęcam do przesłania mi wypełnionego formularza.

Na jego podstawie wyślę więcej informacji i propozycję wyceny.
Przesłanie formularza jest oczywiście niezobowiązujące.

Wyświetlicie go, klikając
TUTAJ

Spotkania na żywo - liczby

5
lat doświadczenia
304
miejsca
518
wystąpień
44 050
widzów
3-96
wiek słuchaczy
Wyślij zapytanie dot. wyceny pokazów.

Jeżeli chcesz czasem zobaczyć/przeczytać co wyniknęło z mych spotkań z mediami?

  Temat pokazu

  Miejsce pokazu

  Czas trwania pokazu


  Data pokazu

  Rodzaj i wiek publiczności


  Szacunkowa ilość widzów

  Ilość powtórzeń pokazu

  Pytania, inne informacje

  Dane kontaktowe

  By być na bieżąco? Podaj proszę: