Piotr Horzela

Początek

Dzieciństwo spędziłem w lesie. Tak, tak. Mieszkałem w leśniczówce, znajdującej się z dala od najbliższego sklepu i szkoły. Wychowany w takim otoczeniu zdecydowałem się, w sposób dość naturalny, studiować kierunek przyrodniczy. Po wieloletnich studiach ukończyłem wydział leśny, ale pomimo dyplomu w ręku nie zdecydowałem się podjąć pracy w Lasach Państwowych. Jednym z głównych powodów była stale rozwijająca się pasja do podróży. Pomimo przywiązania do polskich lasów nie byłem w stanie wyobrazić sobie, że zamieszkam na stałe w jednym miejscu. Po prostu zawsze byłem ciekaw tego, co za zakrętem.

Podróże

Pierwsze podróże odbywałem na dystansie 12km. Była to codzienna trasa z domu do wspomnianej szkoły lub sklepu. Później dystans się jedynie zwiększał: podczas nauki w liceum podróżowałem po Polsce, w trakcie studiów w warszawskiej SGGW odwiedziłem kilka krajów europejskich, a po studiach przyszedł czas na opuszczenie „starego kontynentu”.

MEDIA
O MOICH SPOTKANIACH Z MEDIAMI
 

W ciągu ostatnich lat mieszkałem półtora roku w Polskiej Stacji Antarktycznej, podróżowałem przez pół roku po Ameryce Południowej oraz zakładałem i przez blisko dwa lata prowadziłem firmę w najmłodszym państwie świata, jakim jest Sudan Południowy. Łącznie na wspomnianych kontynentach i w ich okolicach (wyłączając Europę) spędziłem blisko cztery lata. W tym czasie zarówno podróżowałem, jak i pracowałem. Praca w tak odległych i różnych kulturowo miejscach, oprócz finansowania pobytu, dawała mi unikalną możliwość poznawania otaczających mnie ludzi z innej perspektywy niż ta, którą można mieć podczas krótkich wypadów turystycznych. Poza pracą, sporą część czasu wykorzystałem na podróżowanie po bliższych i dalszych okolicach miejsc, w których mieszkałem.

Sposób na życie

Z wyjazdów przywiozłem niezliczoną ilość opowieści, filmów oraz zdjęć. Splot kilku wydarzeń oraz różnorodne doświadczenia zdobyte podczas wykonywania kontraktów w fascynujących zakątkach świata doprowadziły mnie do decyzji o stworzeniu sobie własnego miejsca pracy w Polsce. Takiego, które będzie idealnie dopasowane zarówno do moich pasji (ludzie, opowiadanie, podróże), jak i wybranego stylu życia, który regularnie zabiera mnie w intrygujące części kraju i świata.

 

Zawodowo zajmuję się przybliżaniem ludziom części świata, które przemierzyłem. Moja praca polega na opowiadaniu o miejscach, ludziach i przyrodzie na tle prezentowanych zdjęć i filmów.

Aktualnie, na terenie Puszczy Knyszyńskiej współprowadzę projekt Las w Nas (LINK)  oraz prowadzę kanał na YouTube, co nie znaczy, że zapomniałem o podróżach w miejsca bardziej odległe! Moje, niejednokrotnie wielomiesięczne, wyjazdy idealnie komponują się z aktywnościami prowadzonymi w kraju.

Wiele do szczęścia mi nie brakuje.
Pozdrawiam,
Piotr

P.S.
Chcesz się dowiedzieć, co dalej?
Sam chciałbym wiedzieć…
Jak się tyko dowiem, wyślę Ci maila.

  Temat pokazu

  Miejsce pokazu

  Czas trwania pokazu


  Data pokazu

  Rodzaj i wiek publiczności


  Szacunkowa ilość widzów

  Ilość powtórzeń pokazu

  Pytania, inne informacje

  Dane kontaktowe

  By być na bieżąco? Podaj proszę: